Materac lateksowy SULTAN TERMOPUR

indeks

Materac Sultan Termopur to model materaca wyposażony w dwie strony użytkowe: jedną średniotwardą i drugą twardą. Podstawowym dobrem, jaki płynie z jego użytkowania, jest jego wysoka zdolność adaptacji do naturalnych krzywizn ciała człowieka (od strony miększej). Dzięki właściwościom ortopedycznym masterac ten, zyskuje certyfikat wyrobu medycznego I klasy.

Oprócz walorów ortopedycznych, materac ten zbudowany jest z wysokiej klasy materiałów. I chodzi tutaj zarówno o górną, termoelastyczną warstwę, jak i jądro, oraz fundament materaca. Z resztą fundament tego materaca, to także użytkowa część tego modelu. Stanowi ją bowiem lateks, a więc produkt pochodzenia naturalnego. Od tej strony materac jest wyraźnie twardszy, ale nadal o dużej sprężystości i elastyczności. Bardzo istotną częścią dla przyszłego żytkownika tego materaca, jest jednak naturalna, włoska pianka wysokoelastyczna Biogreen H3.

Ta zielona piana, to efekt badań i dążenia do wytwarzania produktów z odnawialnych zasobów Ziemi, bezpiecznych dla zdrowia człowieka. W jej produkcji zastąpiono chemiczne produkty ropopochodne naturalnym olejkiem rycynowym, oraz wyciągiem z aloesu. Oprócz większej trwałości, gęstości i wytrzymałości uzyskano jednocześnie produkt w 100% naturalnie antybakteryjny i antyalergiczny. Stąd materac ten zalecany jest nawet dla osób cierpiących np. na astmę..

Specyfikacja

szer. (cm) cena
80/90x200 1 985 PLN
100x200 2 207 PLN
120x200 2 649 PLN
140x200 3 088 PLN
160x200 3 529 PLN
180x200 3 971 PLN
200x200 4 412 PLN

Parametry techniczne

Wysokość 21 cm
Twardość
Fyziosystem 5 liczba stref sztywności
Obciążenie 130 KG
Rodzaj stelaża TAK
Pokrowiec pralny Tak, 60°C
Problemy zdrowotne Alergia, Ból w krzyżu, Zimne nogi
Gwarancja 60 miesięcy

Pokrowiec Lyocell

Nasze dążenie do oferowania Państwu zdrowego snu, zgodnego z rytmami Natury najlepiej odzwierciedla pokrowiec LYOCELL. Bazą tej luksusowej tkaniny materacowej jest tutaj celuloza drzewna, która nadaje jej aksamitnie delikatny dotyk, a jednocześnie czyni ją tkaniną bardzo mocną. Co ważne, jest to materiał doskonale pochłaniający i odprowadzający wilgoć, a więc pozwala utrzymywać higieniczny, suchy klimat na powierzchni materaca. Jest to istotna sprawa np. dla osób z tendencją do pocenia się, cierpiących na nadciśnienie tętnicze. Dodatkowo celuloza drzewna jest materiałem naturalnie antybakteryjnym, co podwaja bezpieczeństwo użytkowania dla osób z alergiami, chorobami układu oddechowego itp.

Większość materaców standardowo wyposażonych w ten naturalny pokrowiec, dodatkowo otrzymuje specjalny pas wentylacyjny, który zapewnia znacznie lepszy obieg powietrza w materacu i wymianę ciepła. Całość tkaniny jest przeszywany w atrakcyjny wzór i gęsto pikowana, co wzmacnia uczucie przyjemności podczas snu. Pokrowiec ten można z materaca bardzo łatwo ściągać i prać w temperaturze do 60 st. C. .