Materace sprężynowe

Materac sprężynowy AMERICA

Materac Amerika to jeden z najbardziej ergonomicznych materaców na rynku. Jego konstrukcja została oparta o wkład ze sprężyn kieszeniowych o bardzo małej średnicy, tzw. sprężynie 1000S określanej też jako multipocket. Wkład ten zapewnia poprzez trzykrotnie większą ilość sprężyn, trzykrotnie większą ilość punktów podparcia ciała na materacu. Tym samym jeszcze bardziej ograniczono negatywne naciski z materaca na ciało ludzkie, a podzielenie wkładu na siedem stref twardości pozwoliło na optymalne ułożenie ciała ludzkiego podczas snu. Elastyczność punktowa oraz sprężystość dodatkowo wzmacnia tutaj użycie grubej warstwy lateksu, pozyskiwanego częściowo z naturalnego mleczka kauczukowego. To z kolei jest gwarancją ochrony zdrowia człowieka podczas snu, przed zagrożeniami typu roztocza, zarodniki pleśni, pyłki roślin. Otrzymujemy więc bardzo dobre właściwości, tutaj dodatkowo wsparte pralnym pokrowcem Bamboo. Z resztą ta ergonomiczna budowa materaca oraz użyte materiały pozwoliły nam na uzyskanie dla tego modelu certyfikatu wyrobu medycznego I klasy. Materac Amerika produkowany jest w dwóch wersjach, w zależności od wagi jego użytkownika: - wersja H2 przeznaczona dla osób o wadze do 110 kg, - wersja H3 przeznaczona dla osób o wadze do 130 kg. Decydując się na materac Amerika uzyskujemy bardziej spokojny, głęboki sen, bez gwałtownych wybudzeń. Także nasza skóra, oraz układ krwionośny, pozbawione drażniących i uciskających nacisków, otrzymują środowisko idealne do prawidłowej, niezakłóconej regeneracji podczas snu.

Specyfikacja

szer. (cm) cena
70-90 1 816 PLN
100 2 018 PLN
120 2 421 PLN
140 2 825 PLN
160 3 231 PLN
180 3 634 PLN
200 4 038 PLN

Parametry techniczne

Wysokość 23cm
Twardość
Fizjosystem 7 liczba stref sztywności
Obciążenie 130 KG
Rodzaj stelaża NIE
Pokrowiec pralny Tak, 60°C
Problemy zdrowotne Alergia, Ból w krzyżu
Gwarancja (roku) 5

Pokrowiec materaca

Bamboo to pokrowiec o świetnym naturalnym izolatorze, mikroorganizmów od ciała człowieka. Celuloza drzewna pozyskana z włókien bambusa, sprawia że pokrowiec jest jedwabiście miękki w dotyku. Właściwości celulozy drzewnej do eliminacji alergenów takich jak: roztocza, pleśń, pyłki oraz bakterie charakteryzuje się również ogromną zdolnością do absorpcji wilgoci która wydzielana jest przez ciało śpiącego człowieka. Zawarta bawełna posiada właściwości zapewniające świetną wentylację i utrzymanie suchego mikroklimatu na powierzchni materaca. Tkaninę można ściągać i prać oraz wirować w temperaturze do 60 st. C.

Rdzeń materaca

Obustronnie płyta przewiewnego lateksu,- wersja H2 - przekładka tapicerska gramatura 200 g/m²,- wersja H3 - przekładka tapicerska gramatura 800 g/m²,- siemiostrefowa sprężyna multipocket 1000S.