Kategoria | Materace lateksowe

Materac lateksowy PREMIER BIOSPRING

indeks

Materac Premier Biospring to materac wykorzystujący maksimum naturalnych komponentów w swojej budowie. Znajdziemy tutaj przede wszystkim lateks, a więc produkt powstający na bazie naturalnego mleczka kauczkowego. Dzięki temu materiał ten jest wysoce sprężysty, bardzo elastyczny i przede wszystkim naturalnie antybakteryjny.

Oczywiście – nie jest to 100% kauczuk, ponieważ materac musiałby mieć postać płynu, ale udział 30% świadczy o wysokiej jakości lateksu. Dodatkowo płyty lateksu są perforowane, co zapewnia optymalną wymianę temperatury i powietrza w materacu. Oprócz wysokiej jakości lateksu, o ergonomii materaca świadczy specjalnie formowana piana BIOSPRING. Formowanie tej wysoce przewiewnej piany, produkowanej w oparciu o oleje roślinne, w postać sprężyn nadaje jej dodatkowej elastyczności i bardzo dobrej zdolności adaptacji do ciała człowieka. Uzyskany efekt siedmiu stref twardości pozwala nam na ergonomiczne podparcie ciała na całej jego powierzchni, również w okolicy stawów kolanowych, dzięki czemu cały układ kostny regeneruje się podczas snu.

Budowa materaca, jakość zastosowanych w nim materiałów gwarantuje bardzo wysokie bezpieczeństwo użytkowania materaca przez alergików (za wyjątkiem alergii na białka), ponieważ lateks i piana BIOSPRING skutecznie ograniczają rozwój pleśni i grzybni, które niszczą podstępnie zdrowie człowieka, a klej SIMALFA nie wydziela żadnych szkodliwych substancji chemicznych. Jest to też doskonały wybór dla osób cierpiących na kifozę lub skoliozę pogłębioną, osób o dużej masie ciała, lub po prostu – osób, które cenią sobie bardziej twarde rozwiązania. Świadczy też o tym atest wyrobu medycznego I klasy, którym legitymuje się ten materac.

Specyfikacja

szer. (cm) cena
70-90x200 1 665 PLN
100x200 1 850 PLN
120x200 2 219 PLN
140x200 2 588 PLN
160x200 2 960 PLN
180x200 2 329 PLN
200x200 3 698 PLN

Parametry techniczne

Wysokość 21 cm
Twardość 11
Fyziosystem 7 liczba stref sztywności
Obciążenie 120 KG
Rodzaj stelaża TAK
Pokrowiec pralny Tak, 60°C
Problemy zdrowotne Alergia, Ból w krzyżu, Pocenie się
Gwarancja 72 miesiące

Pokrowiec

Pokrowiec materaca Bospring wykonany jest z tkaniny Silver Protect z jonami srebra, struktura materiału działa typowo antybakteryjnie zwalczając powstawanie szkodliwych mikroorganizmów. Srebro wykorzystane w tkaninie pokrowca zapobiega rozwojowi pleśni i grzybów dzięki swoim ugruntowanym właściwościom antybakteryjnym. Pokrowiec Silver Protect dedykujemy głównie osobom narażonym na alergie. Pokrowiec materaca nadaje się do prania w zależności od konstrukcji pikowanej pianką visco (30 st.C) oraz bez pikowania(60 st.C).