lozka tapicerowane krakow salon sypialni

Każda sobota lipca!

6, 13, 20 i 27 lipiec zapraszamy na sobotę z Fizjoterapeutą!

Wybór łóżka do spania dla dziecka

Łóżko dla dziecka trudny wybór

Wybór łóżka dla dziecka jest trudnym zadaniem, dlatego że maluchowi jest ciężko wytrzymać na długich zakupach w sklepie meblowym. Poza tym dzieci rosną i szybko wyrastają ze swojego łóżka a co za tym idzie trzeba się wybrać na poszukiwanie nowego mebla.

Wybieramy odpowiednie łóżko

Jak tego dokonać szybko i bezboleśnie?. Można poszukać sklepu w internecie i sprawdzić czy posiada stacjonarne oddziały. Aby dokonać właściwego wyboru trzeba się udać do sklepu ponieważ wirtualnie nie jesteśmy w stanie ocenić ani materiału z którego łóżko jest wykonane ani tego czy jest wygodne i wystarczająco długie.

Łóżko dla dziecka - z jakiego materiału?

Jest to najważniejsza sprawa ponieważ wiąże się bezpośrednio z bezpieczeństwem naszej pociechy. Stelaż łóżka musi być solidny aby wytrzymał podskoki i inne aktywności dziecka. Najlepszy stelaż wykonany jest z drewna dębowego lub olchowego, istnieje też nieco tańsza wersja sosnowa ale co za tym idzie jest też najmniej wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne.

Jednak przede wszystkim łóżko które wybierzemy powinno być bezpieczne. Dzieci sporo czasu spędzają jeśli nie w łóżku to wokół niego i dlatego powinno być wykonane tak aby podczas zabawy dzieciom  się nic nie stało. Rogi stelaża powinny być zaokrąglone i gładkie.

Dziecięce łóżko powinno być wygodne tak aby, jednocześnie dbało o kształtowanie prawidłowej  postawy dziecka a dokładniej o jego kręgosłup. Kluczową sprawą jest w tym przypadku dobór odpowiedniego materaca, musi on być wystarczająco twardy, elastyczny o dobrej cyrkulacji powietrza, szczególnie polecane materace to BABY KOKOS i BABY COMFORT. Ten pierwszy jest idealny w początkowej fazie natomiast drugi sprawdzi się doskonale dla starszych dzieci.

Funkcjonalność dziecięcego łóżka

Funkcjonalność łóżka czyli jego użyteczność wiąże się ze wszystkimi wcześniej wspomnianymi kwestiami ale jest jeszcze jedna równie ważna. Wielu rodziców poszukuje łóżko dla dziecka z szufladą, ze względu na ograniczoną powierzchnię pokoiku dziecięcego jest to doskonałe rozwiązanie na schowanie dziecięcej pościeli.

Jaka długość łóżka?

Długość łóżka powinna być taka aby dziecko mogło się spokojnie na nim "wyciągnąć" na długość ramion i tak szerokie aby ułatwić mu zmianę pozycji podczas snu. Najczęściej wybierane wymiary łóżka dla dziecka to 160x80cm. Jest to wymiar wystarczający mniej więcej do wieku 2-3 lat. Dla starszych dzieci rodzice wybierają łóżko 90x200cm, taka długość łóżka dziecięcego wystarcza na dłużej. Wybór łóżka 200 cm długości pozwala rodzicom zaoszczędzić budżet domowy związany z kwestią ponownego zakupu łóżka lub przeznaczyć go na coś bardziej wartościowego.

Wyświetl podgląd mapy w platformie Google Maps klikając w mapę