Drewniane łóżko z materacem do sypialni

Drewniane łóżko do sypialni

Obecnie rynek jest przepełniony różnego typu łóżkami do sypialni oto najpopularniejsze z nich:

- Łóżka i kanapy rozkładane,
- łóżka ramowe tzn. przystosowane do materaca: należą do nich popularne łóżka tapicerowane oraz drewniane.
- Łóżka kontynentalne.

Przyjrzyjmy się bliżej łóżkom drewnianym i dlaczego mielibyśmy wybrać właśnie ten model do naszej sypialni?

Łóżka drewniane wykonane są z najzdrowszego materiału jakim jest bez wątpienia naturalne drewno. Łóżka dębowe, sosnowe czy wykonane z drewna olchowego doskonale wpisują się w stylizacje niemal każdej sypialni. Wszystko zależy od tego z jakiego rodzaju drewna wykonany jest nasz mebel i jakich dodatków użyjemy.

Łóżko drewniane z jakiego drewna?

Łóżko drewniane dębowe najlepiej wpisuje się w sypialnie o charakterze klasycznym lub w stylu retro. Łóżka dębowe jak Gabi2 są bardzo solidne ze względu na jakość budulca, poza tym dąb to drewno ciężkie a tym samym twarde o zwartej budowie i niezwykłej wytrzymałości. Większość modeli łóżek drewnianych wyposażona jest w pojemnik na pościel. Producenci łóżek słusznie zdecydowali o tym aby wykorzystać przestrzeń pod stelażem i zastosować w tym miejscu pojemnik na pościel. Łóżka z pojemnikiem są w ostatnim czasie bardzo częstym wyborem klientów którym zależy na dodatkowym miejscu a taki pojemnik może pełnić zastępować czasami komodę lub szafę. Łóżka dębowe nie należą do najtańszych mebli ale w zamian za wyższy koszt dostajemy trwały produkt który posłuży na długie lata.

Łóżka drewniane sosnowe

Łóżka drewniane sosnowe ze względu na dostępność surowca i łatwość jego obróbki stanowią najpopularniejszy wybór łóżek do sypialni wśród Polaków. Łóżko sosnowe to dobry wybór także, ze względu na niższą cenę która często stanowi główne kryterium zakupowe. Łóżka sosnowe zyskują szczególne znaczenie we wnętrzach w stylu skandynawskim, vintage czy shabby chic.

A teraz zastanówmy się, drewno czy płyta wiórowa?.

Za wyborem drewna przemawia wiele racjonalnych argumentów a mianowicie to że łóżko wykonane jest z jednego kawałka drewna bez domieszek. Ramę łóżka można polakierować dowolnie wybranym kolorem. Łóżko wykonane z drewna jest wytrzymalsze i odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne. Dlatego coraz więcej osób odchodzi od mebli z płyty MDF? Łóżka z płyt mimo walorów cenowych,| są wyjątkowo mało wytrzymałe i nie ekologiczne, ponad to ulegają one odkształceniom w trakcie użytkowania.

Wielkość łóżka drewnianego

Niebagatelne znaczenie ma też wielkość łóżka, dla singli spokojnie wystarczy łóżko drewniane 90x200 cm. Natomiast dla małżeństwa najwygodniejsze będzie łóżko drewniane o minimalnym rozmiarze 160x200cm. Zdarzają się także większe powierzchnie nawet do 200 cm szerokości, wszystko zależy od indywidualnych potrzeb.

Łóżka drewniane Kraków +48 786 241 682