lozka tapicerowane krakow salon sypialni

Każda sobota lipca!

6, 13, 20 i 27 lipiec zapraszamy na sobotę z Fizjoterapeutą!

sen podczas gorących dni

Jak się wyspać w czasie upału

Optymalna temperatura do spania wynosi od 17 do 21 stopni Celsjusza. Letnie, upalne dni powodują że nocą nie czujemy się komfortowo, gdyż nadal jest duszno i ciepło. Podczas nocy wiele osób ma problemy ze snem, jest on zbyt płytki, co powoduje że często się budzimy a rano czujemy się zmęczeni i niewyspani.

Jak ograniczyć źródło ciepła

Najwięcej ciepła przenika do wnętrza budynku za pośrednictwem okien, w czasie gdy promienie słoneczne padają bezpośrednio na szybę. Jedną ze skuteczniejszych metod jest zamykanie okien oraz opuszczenie np. rolet zewnętrznych, w czasie gdy na zewnątrz panuje największy skwar. Stosowanie się do tych zaleceń ochroni wnętrze budynku, przed nadmiernym nagrzaniem się powietrza. Mieszkanie najlepiej jest wietrzyć porą wieczorową lub nocną, gdy temperatura na zewnątrz trochę spadnie, pozostawiając otwarte okno na noc.

O czym nie zapominać

Należy pamiętać o systematycznym nawadnianiu organizmu, pijąc powyżej dwóch litrów płynów dziennie.

Podczas dokuczliwych upałów powyżej 30 st. C lepiej jest się wystrzegać:

- tłustych potraw
- słonych oraz pikantnych dań,
- kawy,
- słodyczy,
- alkoholu.

Na czym i pod czym śpimy też ma znaczenie

Materac, pościel oraz poduszka mają szczególne znaczenie także latem. Materace z pianką wysoko-elastyczną należą do najlepszych pod względem właściwości termoregulacyjnych. Materac THERMOGEL jest jednym z tych produktów które idealnie chłodzą ciało podczas snu, dzięki zawartym mikrokapsułkom znajdującym się wewnątrz materaca. Pianka wysoko-elastyczna dopasowuje się do kształtu ciała, jest lekka, wytrzymała i sprężysta. Materac THERMOGEL rozwiązuje także problem pocenia się podczas snu, dając tym samym uczucie świeżości i czystości.

Należy zadbać również o odpowiedni pokrowiec do materaca THERMOGEL

POŚCIEL NA LATO

Powinno się spać pod pościelą która jest przewiewna i delikatna. Bardzo popularna jest pościel:

- satyna bawełniana
- jedwab
- len

Wyświetl podgląd mapy w platformie Google Maps klikając w mapę